Wczytuję dane...

Kawa w firmie jako element employer brandingu

Dostępność świeżej i smacznej kawy w firmie to stały element skutecznego employer brandingu. Filiżanka „małej czarnej” dodaje energii do działania, zwiększa koncentrację oraz usprawnia procesy myślowe. Podanie naparu jest także konieczne podczas spotkań biznesowych. Właśnie dlatego obecność kawy w biurze jest zarówno wyrazem troski o pracowników, jak i buduje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w oczach kontrahentów. 

Zdobywanie i motywowanie pracowników

Coraz częściej w ogłoszeniach o pracę wśród benefitów, takich jak pakiety sportowe, ubezpieczenia czy dni owocowe, wymieniana jest „świeża kawa w biurze”. Taki bonus świadczy o tym, że firma dba o ogólne samopoczucie pracowników, co zwiększa zainteresowanie kandydatów. W badaniu TNS OBOP 63% respondentów stwierdziło, że możliwość wypicia kawy w biurze  poprawia ogólne warunki pracy. Co więcej, 65% rozmówców potwierdza, że wspólne przerwy kawowe sprzyjają integracji i nawiązywaniu dobrych relacji między pracownikami. Uczestnicy ankiety podawali również swój ulubiony rodzaj kawy i ani jedna osoba nie wskazała kawy rozpuszczalnej lub sypanej. Z tego względu w każdym biurze warto zdecydować się na zakup lub dzierżawę ekspresu do kawy. Profesjonalne maszyny są wydajne, dzięki czemu pozwalają na przygotowanie wielu filiżanek naparu w ciągu dnia. Ponadto parzona w nich kawa ma wyśmienity smak, a zawarta w niej kofeina mobilizuje organizm do wysiłku intelektualnego oraz redukuje zmęczenie. Osoby, które czują się zadbane przez swojego przełożonego, wypełniają obowiązki z większym zaangażowaniem. 

Pozytywne wrażenie na kontrahentach

Jakość napojów, które serwujesz podczas spotkań biznesowych, kształtuje wrażenie, jakie wywierasz na swoich kontrahentach. W badaniu TNS OBOP aż 81% ankietowanych stwierdziło, że częstowanie klientów dobrą kawą z ekspresu ma pozytywny wpływ na atmosferę rozmów i negocjacji. Podanie niedbale zaparzonej kawy rozpuszczalnej sprawi, że Twoi goście poczują się nieważni lub zlekceważeni. To kolejny dowód na to, że warto zainwestować w automatyczny ekspres do biura. Tego typu urządzenia posiadają wbudowane młynki, co umożliwia szybkie parzenie kawy ze świeżo palonych ziaren. Przygotujesz w nich aromatyczny napój, którego smak sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy. Dzięki temu, masz większą szansę na to, że rozmowy z partnerami biznesowymi przebiegną po Twojej myśli, a dodatkowo zyskasz opinię przedsiębiorcy, który dba o komfort swoich pracowników, wspólników i klientów.