Wczytuję dane...

5 powodów, by zainwestować w ekspres do domu

Każdy kawosz musi wypić przynajmniej jedną kawę dziennie, zwykle jednak na niej się nie kończy. Biała, czarna, duża, mała, z pianką, a nawet smakowa — ilu miłośników tego aromatycznego napoju, tyle różnych rodzajów i sposobów jego podania. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez świeżej kawy. Może zatem warto zainwestować w dobrej jakości ekspres? Jakie powody przemawiają na korzyść takiej idei? Czy to dobry pomysł?

1. Jeden ekspres do kawy – kilka rodzajów napoju

Jak wspomniano, kawosze mają swoje ulubione rodzaje napoju: dla jednych będzie to trójwarstwowe caffè latte, dla drugich bardzo mleczne cappuccino, a dla jeszcze innych mocne, aromatyczne espresso. Domowe ekspresy do kawy zostały wyposażone w automatyczny spieniacz do mleka, zatem nie trzeba posiadać dodatkowych akcesoriów, aby przygotować każdy z tych rodzajów kaw. To pierwszy niezaprzeczalny atut urządzeń, ale oczywiście niejedyny. 

2. Kawa ze świeżych ziaren każdego dnia

Kolejną zaletą maszyn jest to, że ekspresy automatyczne mają wbudowany młynek. Dzięki temu można w krótkim czasie zaparzyć w nich kawę ziarnistą, która smakuje znacznie lepiej niż rozpuszczalna. Takie napary są także zdrowsze, ponieważ mieszkanki wyselekcjonowanych ziaren nie zawierają szkodliwych substancji. Specjały ze świeżo mielonej kawy zachwycają również swoim intensywnym zapachem - poczujesz to zwłaszcza w napojach przygotowanych w ekspresach marki Jura, ponieważ posiadają one technologię, która wyciąga najwięcej aromatu z ziaren

3. Troska o budżet domowy i środowisko

Posiadanie własnego ekspresu jest także ekonomiczne i ekologiczne. Gdy możesz przygotować pyszny napar w domu i zabrać go ze sobą w kubku termicznym, nie musisz codziennie rano wpadać do kawiarni, aby zamówić kawę na wynos. W ten sposób ograniczasz korzystanie z plastikowych naczyń oraz oszczędzasz pieniądze.  Większość maszyn dostępnych na rynku jest energooszczędna, więc nie musisz się obawiać o zwiększenie rachunków za prąd.  

4. Ozdoba w każdej kuchni

Warto również wspomnieć, że ekspresy to nie tylko praktyczne urządzenia, lecz także atrakcyjny element wystroju wnętrz. Sprawdzą się w kuchniach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Klasyczny i elegancki ekspres Gaggia będzie pasował do pomieszczeń w klimacie retro, a kompaktowe, czarne urządzenia sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych. Poza zakupem maszyn wolnostojących istnieje możliwość umieszczenia ich w zabudowie. Ładnie zaprojektowany ekspres będzie cieszył oko domowników oraz doda charakteru każdej kuchni. 

5. Opanowanie sztuki parzenia kawy

Piątą zaletą posiadania ekspresu stanowi to, że profesjonalne urządzenie pomoże Ci w rozwoju umiejętności baristycznych. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, który lubuje się w procesie jej przygotowania oraz poznawaniu nowych smaków i rodzajów tego napoju, nie powinieneś dłużej zastanawiać się nad zakupem maszyny. Najlepszym wyborem dla Ciebie będzie kolbowy ekspres do domu, w którym powstaje wyraziste, najwyższej jakości espresso. Korzystając z urządzenia, opanujesz sztukę ręcznego parzenia kawy oraz precyzyjnego odmierzania proporcji. 

 

Wybierając ekspres do domu, należy wziąć pod uwagę własne wymagania i oczekiwania. Ktoś, kto pija tylko małą czarną, nie musi inwestować sporych pieniędzy w rozbudowane automaty, które wymagają wiele czasu i zaangażowania. Jednak wszyscy ceniący sobie różnorodność, wygodę, funkcjonalność mają naprawdę w czym wybierać. Warto poświęcić chwilę na przegląd dostępnych na rynku modeli.